התחל כאן חינם

דף הבית >> מאמרים דפי נחיתה >> צעדים חשובים בבניית דף נחיתה >> בניית דפי נחיתה באינטרנט בשיטת עשה זאת בעצמך יתרונות וחסרונות

בחזרה לרשימת המאמרים

מאמרים דפי נחיתה

בניית דפי נחיתה באינטרנט בשיטת עשה זאת בעצמך יתרונות וחסרונות

דפי נחיתה הם עמודי אינטרנט המהווים חלק מהאתר או  ממוקמים לצידו. אליהם מפנים גולשים על  מנת לחשוף אותם לתכנים מהאתר, או למוצרים ושירותים ספציפיים עליהם רוצים להתמקד. יש להם חלק חשוב ועיקרי בתהליך הפרסום בגוגל ותפקידם היחידי הוא להפוך את הגולשים ללקוחות.

 

כל דף כזה מכיל תוכן שיווקי וגרפיקה איכותית. אלו נועדו להרשים את הגולש למשוך את תשומת ליבו ולהניע אותו לקראת ביצוע פעולה באתר שיכולה להיות רכישה, יצירת קשר, השארת פרטים או כל פעולה אחרת שרוצים שהגולש יעשה. קיימים מספר סוגים של דפי נחיתה. יש כאלו שמיועדים לאיסוף לידים ומשום כך  הם ידגישו את טופס יצירת הקשר ויתנו לו עדיפות עליונה במיקום בדף.

 

לעומתם, דפי נחיתה שמטרתם הינה מכירת מוצרים ידגישו את תכונות המוצר והמפרט המיוחד שלו לפני שיפנו את  הגולש לתהליך רכישה. שתי דרכים עיקריות אלו הינם שונות אבל  מטרתם זהה.

היתרון העיקרי של דף הנחיתה הוא משיכת מיידית של תשומת ליבו של הגולש. לרוב, אין לגולש סבלנות רבה מדי לקרוא חומר מורכב ועמוס, ומשום כך, נוצרו דפי הנחיתה.  התוכן בהם חייב להיות ממוקד וברור. מחקרים הוכיחו כי גולשים מקדישים מספר שניות בודדות להתרשמות ואחר כך הם עוברים הלאה. באתר עמוס יש שפע של פרטים, מוצרים ושירותים ודף  הנחיתה אמור להבליט אחד מהם, לספר בקצרה על מבצע מיוחד, לתאר חבילת שירות ספציפית וכדומה. לצד המלל יש צורך בתמונות ובגרפיקה שיחשפו את הגולש למוצר באופן ממוקד.

כך, ניתן יהיה למשוך לקוחות חדשים. יתרון  נוסף של דפי  נחיתה הוא היכולת להשוות ביניהם, לבדוק ביצועים של כל אחד מהם ולהחליט איזה מהם מביא תוצאות טובות יותר. מאחר והם לא מוגדרים כחלק מאתר ולא תלויים במבנה שלו ובצבע  המייחד אותו  ניתן לעצב אותם באופן שונה ממנו. לרוב, משתמשים בגרפיקה איכותית ובצבעים שמחים כאשר באים לתכנן אותם. חופש העיצוב יכול לסייע לפנות לקהלי יעד שונים, ליצור אווירה ייחודית של חגים ואירועים שונים על ידי תמונות רלוונטיות וכדומה.

דפי  נחיתה אינם באים במקום אתר אלא  משמשים ככלי עזר חשוב. האתר הוא  הבסיס ואילו  דפי הנחיתה משמשים כלי חשוב בפרסום והוספת לקוחות. כל בעל אתר יכול לבנות דף נחיתה בכוחות עצמו, אבל כדי להפיק את המרב ממנו הוא חייב לבנותו בצורה מקצועית. מומלץ  מאוד להיעזר בבעלי מקצוע אשר מתמחים בתחום. סיעור מוחות   משותף בין בעל האתר שיודע טוב יותר מכולם על  העסק שלו ובין מומחים יניב תוצאות משביעות.

הם בעלי ידע טכני ועושים שימוש בכלים  מקצועיים המבוססים, בין היתר, על פסיכולוגיית צרכי המשתמש בדרך ליצירת חווית משתמש נכונה שמובילה להמרות רבות. בנייה בשיטה עצמית תוזיל עלויות אבל כזאת שאיננה נכונה עלולה לפספס את המטרה שלשמה קיים דף הנחיתה.