התחל כאן חינם

דף הבית >> מאמרים דפי נחיתה >> צעדים חשובים בבניית דף נחיתה >> עקרונות לתכנון דפי נחיתה איכותיים

בחזרה לרשימת המאמרים

מאמרים דפי נחיתה

בבואכם לתכנן דפי נחיתה, יהיה עליכם לקיים תהליך של תכנון מקדים בטרם תתחילו במלאכה עצמה בשטח על מנת להפיק בסופו של דבר מוצר איכותי ויעיל. העקרונות המתוארים להלן הם עקרונות כלליים וחשובים שיש לקחת אותם בחשבון בתכנון דפי נחיתה, אך יחד עם זאת, תכנון דפי נחיתה ספציפיים חייבים להיות מותאמים לעסק ולמטרה שלשמה יוצרים את הדפים הללו. גם בדיקה אצל המתחרים אף פעם לא מזיקה כדי להבין באיזה סביבה אתם מתחרים.

טקסט של דפי נחיתה

על דפי נחיתה להכיל טקסט קצר במשפטים קצרים. אסור לבלבל את הגולשים ולגרום להם לנטוש. אם יש חובה להכיל טקסט ארוך יותר יש לחלק אותו לפסקאות עם כותרות מגרות לקריאה. בכל פיסקה צריך להיות מסר חד, ברור ומשכנע. בכל מקרה לא מומלץ לעבור מאה מילים בטקסט של דפי נחיתה.

גרפיקה פשוטה וקולעת

תוכן של דפי נחיתה אינו מתחיל ומסתכם בטקסט. צרפו קבצי וידאו (סרטונים) לדפים אלה וכל אלמנט גרפי שיעורר את הגולשים להתעניין בכם. הלהיבו אותם, אך אל תהיו יותר מידי מורכבים. גם מבחינת העיצוב הגרפי יש לשמור על פשטות כדי לא לבלבל ולגרום לנטישה.

כותרות תמציתיות

הכותרות בתוכן של דפי הנחיתה צריכות להיות מאד קולעות ותמציתיות. דומה לכותרות בעיתון יומי המלוות את הטקסט. כותרת מלהיבה עשוייה לגרום לגולש להשקיע בקריאת הטקסט כולו. דפי נחיתה טובים מכילים כותרת אחת עיקרית וברורה ובעלת מסר אחד בלבד. ניתן לשלב כותרות משנה לאורך הטקסט רק במידה והטקסט מצדיק זאת. על הכותרת הראשית לבלוט מעל העיצוב ומעל לטקסט.

דפי נחיתה הם הנעה לפעולה

הנעה לפעולה היא אולי הדבר החשוב ביותר בדפים אלה. ללא הנעה זו לא יצרו אתכם הגולשים קשר ולא יבצעו את מה שהדף אמור לגרום להם לעשות. על הטקסט להיות מכוון למטרה זו בדרך של משפטי ציווי כגון: לחץ כאן, צור קשר, הורד תוכנה עכשיו, וכדומה. יש למקם את כפתורי ההפעלה במקום בולט ובצבע שונה מצבע הרקע של הדף.